FOTBAL

Každá B třída od 3. ročníku je výběrem fotbalových talentů z Ostravy a okolí. Žáci trénují 3-5x týdně pod vedením trenérů FC Baník Ostrava, a.s.. Množství mladých talentovaných fotbalistů Baníku závidí všechny ligové kluby.

V práci s mládeží je Baník u nás jasnou jedničkou a svědčí o tom i počet odchovanců, kteří hrají nejvyšší soutěž nejen na Bazalech, ale i v dalších týmech. Už léta je strategií klubu zaměřit se na výchovu hráčů pro ligový celek, a to se daří.

Výrazným krokem ke zlepšení podmínek pro nejmladší baníkovce bylo otevření Sportovního centra mládeže při naší škole. Jde o areál určený žákům fotbalových tříd školy. Mohou trénovat na dvou kvalitních travnatých hracích plochách s umělým zavlažováním , mají zde veškeré zázemí včetně moderních šaten i společenské místnosti. Mnohem lépe se dá skloubit škola a fotbal a odpadlo zdlouhavé přejíždění do vzdálenějších areálů.

Na kvalitní práci s mládeží je kladen vysoký důraz, že se to daří, je patrné z umístění těchto mužstev v soutěžích v uplynulých sezónách. Fotbalový klub FC Baník Ostrava má celkem 8 mužstev mládežníků + přípravky. V přípravkách jsou 4 týmy rozčleněny dle věku dětí, a to 7, 8, 9 a 10 let. Tyto týmy nehrají soutěž, hrají pouze turnaje mezi sebou a připravují se na vstup do mladších "B" žáků.

TRENÉŘI DRUŽSTEV ŽÁKŮ A PŘÍPRAVEK

Pro bližší informace týkající se sportovních tříd se obracejte na ředitele školy Ing. Milana Chalupu ( 602 220 041).

TELEFONNÍ SPOJENÍ TRENÉŘI: 596 953 272

Nábor nových talentů do sportovních tříd

Staň se jedním z nás!

Nábor nových talentů probíhá celoročně. Minimální věk pro nábor do přípravky je 5 let. Nábory probíhají v našem sportovním areálu ZŠ J.Šoupala. Tréninkový proces je veden kvalifikovanými trenéry a je zaměřen na všestranou  pohybovou průpravu formou cvičení a her. Bližší info: Ing. Milan...