Zvířátka ve škole

18.11.2016 11:31

V pátek 18.11. se nám tedy vůbec nechtělo do školy, byli jsme smutní, že také nemáme „ředitelské volno“ jako mělo mnoho našich kamarádů z jiných škol. Rodiče ovšem byli rádi, že nemají s naším volným dnem starosti. Abychom nebyli smutní, vymysleli jsme si „Den zvířátek ve škole“. Paní učitelka nám dovolila, abychom si do školy přinesli naše domácí mazlíčky. To bylo moc prima! Hned jsme se do školy těšili! Sešla se nám tady různorodá parta, měli jsme zajímavé bezsrsté morče Angela, kterého donesl Kuba. Vendy přinesla zlatého křečka Čikitu, Dan zase králíka Bena. Aby toho nebylo málo, tatínek Nikolky přinesl nádrž s vodní želvou. Velké poděkování patří i mamince Sama Benefiho, která doprovodila a postarala se o dvě nádherné Čivavy – Ejmy a Lakyho, kteří s námi byli celou první hodinu a dokonce nám pod Samovým vedením i zacvičili. Ale nemyslete si, že jsme se tento den neučili! Dozvěděli jsme se mnoho nového z vyprávění spolužáků a František nám připravil chytrý kvíz, kde jsme si ověřili nejen znalosti, ale i přísloví a rčení o zvířatech. Na závěr jsme si zazpívali několik písniček o zvířátkách. Především rodiče možná ocení, že jsme se také dozvěděli, jak náročná je péče o zvířata, co všechno obnáší a že je to „běh na dlouhou trať“. Možná už teď nebudeme tolik fňukat, že bychom zvířátko chtěli, když jsme si uvědomili, jaká péče se mu musí věnovat. Vyučování rychle uběhlo a všechna zvířátka musela domů. Tak možná zase někdy příště….

                                                                                                                                                             Děti ze 4.A

Fotogalerie: Zvířátka ve škole