Zprávy ze školy v přírodě

24.04.2015 07:39

 
Pátek:
Zase to protivné slunko.  Ke snídani nám nachystali obložené talíře s pečivem. Řádně jsme se posilnili a můžeme se pustit do balení. Uf, to je špinavá práce:) Zpráva pro rodiče: NAKUPTE DOSTATEK AVIVÁŽE A PRACÍHO PRÁŠKU. Všechny dovezené suvenýry nutno archivovat, alespoň 10 let. Už se všichni těšíme na cestu domů. Poslední rozloučení řízkem a ozdravnému pobytu ZDAR, ZDAR,  NO NAZDAR.
Ostřílení redaktoři z Kopánek.

Čtvrtek:
Slunečno, slunečno, zase jenom slunečno. Čínská rozcvička s Tibeťanem.  Kečup, smaženky, hořčice. Den byl s Filipem a Tomem. Hry na paloučku, pantomima, prezentace zvířat. Zeleninová,UHO - univerzálně hnědá omáčka + těstoviny.Odpoledne výroba čarodějnic, také větších čarodějnic, také menších čarodějnic.Poskoky na trampolíně, odpaly v minigolfu, fotbal na umělce. Bramborová omáčka s vejcem a chlebem - čerstvým. Narozeniny a jmeniny oslaveny. Večer Margareta se svíčkami. Krásný prožitek. Večer - táborák + upálení čarodějnic a zpěv. Nebyly jsme upáleny. Všechny jsme přežily.Jelikož se nám to všechno krátí, píšeme "kratce".

Středa:

I like the way you move in .......nás všechny vzbudilo z amplionu a my byli připraveni vyplout na Madagaskar. Po sladké šátečkové snídani započala naše výprava debatou o lese jako složitém ekosystému. Prakticky jsme si všichni zopakovali poznávání stromů a rostlin v lese. A jelikož už jsme k obědu byli značně myšlenkově vyprahlí, zaskotačili jsme si na trampolíně a odpálili několik jamek v minigolfu.Fazolová polívka udělala své a raketovým tempem vyrážíme na pěší tůru do okolních bukových lesů.S přibývajícími kilometry v nohou ubývalo sil a do cíle jsme se skoro doplazili.Trn z paty nám vytrhly skvělé paní kuchařky. Se stejnou rychlostí, s jakou jsme vyrazili, jsme zlikvidovali večerní nášup. Ke klidnému trávení nás přizval Brtník z Brtníku s dcerou Leontýnkou a "dumky, žalky" se nesly celou jídelnou. A než bys řekl švec, spaly děti přec.
 
Za redakční radu: R + D + V
 

Úterý:

Nové ráno, nový den, místo stejné - Kopánky. Ranní rozcvička  se nesla v duchu Pepka námořníka..Na snídani nás čekala rybičková pomazánka a poté jsme vypluli do dalšího dne plného dobrodružství. Dopoledne jsme vyrazili k rybníku poznávat rostliny a život ryb. Seznámili jsme se se zásadami správného rybaření a ochrany vodního ptactva. Další skupina se stylizovala do rolí domácích zvířat a poznávali se na základě zvuků. Dopolední aktivity jsme ukončili fotbálkem. V poledne na nás čekala tradiční česká specialita - knedlo-vepřo-zelo. Odpolední program začal prezentací zvolených zvířat a pokračoval dramatickou scénkou znázorňující potravinový řetězec. Před večeří jsme  stihli zahrát pár jamek a posílili se špagetami  na večerní diskotéku, která pro některé byla prémiová. Všichni se vyřádili a  vyčerpáním usnuli velmi brzy. Popřejme jim, aby usínali na klidných vlnách.

 

Spokojený realizační tým Kopánky 2015


Pondělí:
Pondělní ráno jsme započali heroickým baletním výkonem. Za zvuků hudby z Labutího jezera jsme probaletili ranní rozcvičku. Po snídani se všichni odebrali do přírody, kde zkoumali faunu a flóru v okolí kopanického lesa. Odpoledne jsme  vyčistili část lesa a naučili se třídit odpad. Díky nedalekému rybníku jsme se ponořili do tajů rybářského umění. Den skončil tajemnou noční výpravou za lesními skřítky. Strašidelné zvuky lesa vystrašily nejednoho hrdinu.

Neděle:
Dneska byl "fajny" den. Sluníčko vykouklo hned ráno z oblaků, a protože byl den sváteční, mohli jsme všichni spinkat až do osmi. Celé dopoledne jsme prožili v lese a seznamovali jsme se s životem divoké zvěře. V poledne přijely čerstvé posily z Ostravy a dopoledne skončilo mezitřídním přátelským utkáním ve fotbale. Odpoledne jsme si zahráli na Bořka stavitele a z přírodních materiálů jsme postavili kopanické dřevlů (zimní iglů). Se západem sluníčka jsme zahráli pár jamek minigolfu. Unavení a vyčerpaní jsme všichni odpadli už v devět.


Pracovní tým školy v přírodě Kopánky 2015

Fotogalerie: Zprávy ze školy v přírodě