Zážitkový workshop v dějepise aneb Den, kdy se mlčelo

28.01.2018 12:04

Žáci deváté třídy se zúčastnili zážitkového workshopu v dějepise, který jim pomohl zprostředkovat události roku 1948.
Lektorky z organizace POST BELLUM pro žáky zpracovaly osudy pamětníků z dané doby. Nejprve si prostřednictvím metody živých soch vyzkoušeli situaci svobodných a nesvobodných voleb. Pak jim byly přiděleny role. Každá rodina měla pevně stanovený majetek. Poté, co se žáci seznámili se svým majetkem a osudy postav. Zahráli si situaci, jak by se zachovali, kdyby byli vybídnuti vstoupit do strany a následně
i do JZD.
Na ty, kteří stále ještě váhali, byl vyvíjen nátlak, postupně jim byl zabavován majetek, až nakonec došlo k trestnímu stíhání a vyhoštění.
Nutno říci, že se v deváté třídě rozhodně nemlčelo a zlomit se žáci nenechali.
Děkujeme organizaci POST BELLUM za zprostředkování tohoto workshopu, který pomohl žákům pochopit tuto složitou situaci.