Zájezd do Vídně

13.05.2014 08:02

V pátek 2. 5. 2014 jsme se vydali s žáky 8.A, 8.B a 9.A za poznáním hlavního města našich jižních sousedů, Vídně. Prohlídku města jsme začali na náměstí Marie Terezie, odtud jsme se vydali k budově Parlamentu, Nové radnice a divadla Burgtheater, které leží v těsné blízkosti zahrad Volksgarten, kde jsme si mohli ve stínu stromů odpočinout od žhavých ulic velkoměsta, stejně jako v minulosti sama císařovna Sisi. Naší další zastávkou se stalo náměstí Heldenplatz, ze kterého se nám naskytl pohled na nejmladší část zimní rezidence Habsburků, Hofburg. Prohlídku historické části města jsme zakončili na náměstí Stephansplatz, ze kterého se do výšky neuvěřitelných 136 metrů tyčí slavná dominanta Vídně, chrám Stephansdom.

Prolínání historie a současnosti jsme objevili v interaktivním muzeu hudby Haus der Musik. Vedle životopisů a ukázek tvorby Mozarta, Beethovena, Strausse či Vídeňských filharmoniků nám muzeum nabídlo test našeho sluchu, dále jsme si moli poslechnout ruch ulic New Yorku, zkusit dirigovat Vídeňské filharmoniky nebo složit vlastní valčík.

Náš výlet jsme zakončili návštěvou známého zábavního parku Prátr, kde si přišli na své nejen milovníci adrenalinu, výšek a rychlosti, ale i ti z nás, kteří na kolotočích mají nejraději cukrovou vatu.

                                                                    Darina Horáková a Anna Šelongová

Fotogalerie: Zájezd do Vídně