Výlet do Dolního Benešova

27.05.2013 14:37

Ve středu 22.5.2013 žáci 1.B a 5.A navštívili letiště v Dolním Benešově. Děti po osmé hodině ranní s nadšením nastoupily do autobusu a již při příjezdu na letiště je přivítalo přistávání letadla. V hangáru pak mohly nakouknout do kabin několika letadel. Také si vyzkoušely seskok padákem nanečisto či odepnutí záložního padáku.

Po vydatné svačině, která se uskutečnila „pod padákem“, se děti rozdělily do dvou družstev s názvem Kingové a Rychlé střely a soutěžily v několika disciplínách (např. střílení z luku, hod na plechovky, barum rallye…). V závěru dopoledne proběhlo vyhodnocení soutěží a s heslem: „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ dostaly všechny děti drobnou sladkou odměnu.

Počasí nám přálo a jediné dešťové kapky, které děti viděly, byly z okna autobusu při návratu domů.

Shrnuto a podtrženo – výlet se vydařil a už se těšíme „zase někdy příště“.

Mgr. Libuše Šoustalová, Mgr. Šárka Velebnovská

Fotogalerie: Výlet do Dolního Benešova