Vánoce na dědině v Rožnově pod Radhoštěm

08.12.2016 08:38

Ve středu 7. 12. děti z 2.A, 2.B , 4.B a někteří z 3.A a 4.A vyjely autobusem do Rožnova p.Radhoštěm do sluníčkem prozářené a zasněžené valašské dědiny. Poznaly zvyky dávné i ty, které znají i dnes. Potkaly je Lucie, které syčely a kontrolovaly čistotu, bílí čerti s Mikulášem, který jim dal sušená jablka,  viděly, jak se předla ovčí vlna, jak se vyráběly svíčky a oplatky. Viděly lít olovo a věštit z něj. Kovář jim ukázal ,jak se kovaly podkovy. Závěr patřil škole, kde si jeden z uličníků vyzkoušel, jak se za trest drží dřevěné poleno a omluvil se přede všemi své paní učitelce. Nakonec jsme si všichni zazpívali vánoční koledu a utíkali k poslední chalupě. Tam děti i paní učitelky dostaly perník a čaj. Vše doprovázelo pohádkové počasí. Ahoj Rožnove, zase za rok se těšíme!!!

R. Mikovská, H. Durčáková, M. Ryšková

DĚKUJEME SRPŠ ZA FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK NA TUTO AKCI !

Fotogalerie: Vánoce na dědině v Rožnově pod Radhoštěm