17.02.2017 08:17

TŘEŤÁCI V PLANETÁRIU

Dne 7. února jsme se v rámci prvouky vypravili do planetária. Nejprve nás čekalo promítání noční oblohy. Dozvěděli jsme se, kde najdeme na obloze naše nejbližší planety a nejznámější souhvězdí. Další částí programu byl film Krtci o zvídavém krtkovi, kterého nejvíce zaujal Měsíc.

A to nejlepší přišlo na konec. Mohli jsme si prohlédnout a prozkoumat podstatu mnoha přírodních jevů. Vyzkoušeli jsme si vytvořit vlnu tsunami nebo způsobit zemětřesení. Viděli jsme pravý meteorit a také jsme si sami zkusili, jak vypadá pohyb člověka na Měsíci. Už se těšíme, až se tam podíváme příště.

„Mně se líbilo, jak jsme udělali tsunami.“ (Viktor)

„Líbilo se mi kino na stropě.“ (Míša)

„Mně se líbil robot na Marsu.“ (Radek)

M. Malíková, Š. Velebnovská

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou