The Harry Potter´s day 2015

11.02.2015 08:42

5. 2. 2015 se Odborná střední škola AHOL ve Vítkovicích změnila v Bradavice a uvítala sedmý a zároveň poslední ročník The Harry Potter´s day (neboli Den Harryho Pottera), který byl převážně zaměřen na znalosti sedmého dílu knihy - Harry Potter a relikvie smrti.

V 9:00 proběhlo slavnostní zahájení celého soutěžního dne. Štěstí popřálo téměř 250 soutěžícím mnoho důležitých osobností od ředitelky školy, přes rodilou mluvčí, která pomáhá studentům této střední školy v anglickém jazyce, až po osobnosti městského úřadu Vítkovice a zástupce magistrátu. Před desátou hodinou jsme mohli odkrýt testy a pustit se do nich. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – mladší a starší žáci. Test se skládal ze tří částí – listeningu (doplňování neznámých slov do textu), dále jsme rozlišovali správná a chybná tvrzení, popisovali a vysvětlovali významy anglických slov a nakonec nás čekal kvíz. Aby měli ti, kteří testy opravovali, dost času, ujali se vždy každé skupiny soutěžících dva studenti z „Bradavic“ a provázeli je po dalších „Potterovských“ stanovištích. Aktivity se opět týkali světa Harryho Pottera – měli jsme poznat, kdo mluví (vyhrál Ondřej Majkut 9. A), dále jsme určovali názvy předmětů nebo skládali obrázky postav z tohoto kouzelného příběhu. Byly přichystány i soutěže s jinou tématikou, například interaktivní zeměpisná soutěž, ve které jsme na počítači museli určit polohu měst (vyhrál opět Ondřej Majkut 9. A), dále soutěž s Českou spořitelnou.  Každá soutěž odměnila výherce malou odměnou.

Nejúspěšnějším zástupcem naší školy a jedním z největších znalců Harryho Pottera se stal Fanda Sleczka ( 7. B ), který se probojoval mezi dvanáct nejlepších soutěžících ve své kategorii.

Soutěž neprověřila žáky jen ve znalostech Harryho Pottera, ale také ve znalosti angličtiny.

V přátelském prostředí Střední odborné školy AHOL se nám velice dobře soutěžilo a těšíme se na další nabídku aktivit, kterých se zde budeme moci zúčastnit. Pokud chcete vědět a vidět více podívejte se na webové stránky této školy.

                                                                                                                                                                                                      Jan Kij, žák 9. A

Fotogalerie: The Harry Potter´s day 2015