02.03.2015 15:10

Studentská vědecká konference na Wichterlově gymnáziu

V pátek 27. 2. 2015 pořádalo Wichterlovo gymnázium Studentskou vědeckou konferenci, které se zúčastnili i čtyři žáci naší školy – Lucie Musiálová, Lukáš Dostalík, Robin Petr a Jan Kij. Celkem 18 soutěžících se pokusilo vybojovat první místo.

Hlavním úkolem bylo vytvořit a odprezentovat přibližně desetiminutovou prezentaci v anglickém jazyce, jejíž náplní mělo být téma týkající se vědy. Sešlo se zde mnoho zajímavých témat – například prezentace o francouzském módním návrháři Jeanu-Paulu Gaultierovi, která se umístila na třetím místě, dále prezentace od našich Lucie Musiálové a Lukáše Dostalíka – The Earth, obsadila druhé místo a první místo získala prezentace od studentů Wichterlova gymnázia – Life in Medieval Era. Rovněž zde byly prezentovány témata Dragons, Influenza (Robin Petr a Jan Kij), Alan Turing a další. Nebylo to jen tak, postavit se před ostatní, odprezentovat jim svoje téma a jít se posadit. Po skončení vaší prezentace vám mohli další soutěžící, či porotci, kteří hodnotili a sledovali všechno, položit jakékoliv otázky k tématu. Nejčastějším typem otázky byla otázka: „Proč jste si vybrali právě toto téma?“  Alespoň žáci naší školy měli z této pasáže největší strach, protože nikdo nevěděl  na co se vás zeptají.

I přes tohle všechno to byl nádherný den, kdy jsme si opět vyzkoušeli, jak dobře umíme mluvit anglicky a hlavně jsme se výborně bavili. Zkrátka to byl úžasný den, který bychom chtěli zopakovat.

 

 

                                                                                                                                                                                        Jan Kij, žák 9. A

—————

Zpět


Fotogalerie: Studentská vědecká konference na Wichterlově gymnáziu

/album/fotogalerie-studentska-vedecka-konference-na-wichterlove-gymnaziu/fotografie0905-jpg/

—————

/album/fotogalerie-studentska-vedecka-konference-na-wichterlove-gymnaziu/fotografie0914-jpg/

—————

/album/fotogalerie-studentska-vedecka-konference-na-wichterlove-gymnaziu/fotografie0916-jpg/

—————

/album/fotogalerie-studentska-vedecka-konference-na-wichterlove-gymnaziu/fotografie0918-jpg/

—————

/album/fotogalerie-studentska-vedecka-konference-na-wichterlove-gymnaziu/fotografie0919-jpg/

——————————


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou