07.03.2018 12:52

Stroj času

Taky jste někdy toužili mít stroj času, který by Vás přenesl do minulosti?

6. 3. to v tělocvičně naší školy vypadalo tak, jako by se nám přání splnilo. V rámci projektového dne Historické osobnosti české minulosti si všichni žáci naší školy mohli prohlédnout nejvýznamnější velikány naší historie a dozvědět se o nich řadu zajímavostí. Přenesli jsme se opravdu daleko, až k samotnému Sámovi do 7. století, vyzkoušeli si hlaholici Cyrila a Metoděje, potěžkali Zlatou bulu Přemysla Otakara I. Nechyběly informace o Karlu IV., Janu Husovi, zájem vzbudil palcát Jana Žižky z Trocnova nebo elixíry Rudolfa II. Postupně jsme se vraceli zpět v doprovodu Jana Ámose Komenského (Určitě se mu líbila naše škola hrou!!!) Marie Terezie se na nás dívala přísně i ve chvíli, kdy jsme zpívali nejoblíbenější písničku T. G. Masaryka Ach synu, synku.

Figury jednotlivých osobností byly v životní velikosti a řada z nás si pořizovala fotky na památku. Vedle této expozice a přednášky žáci plnili ve třídách úkoly, které souvisely s danými osobnostmi.

Projektový den se vydařil a už se těšíme na další, který se bude věnovat období pravěku. Už jste viděli mamuta naživo???

Fotografie viz. facebook školy

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou