Okresní kola florbalu chlapců

29.01.2013 10:53

Minulý a předminulý týden byl ve znamení okresních kol Orion florbal cupu ml. a st. chlapců.

Nejprve bojovali o postup do kraj. kola 17. ledna st. chlapci na ZŠ Dvorského. A vedli si opravdu velice dobře, když postupně ve skupině nejprve zdolali gym. Zábřeh 1:0 a následně nadělili 6:0 ZŠ Datyňská. Po povedeném semifinále 4:2 se ZŠ Mitušovou vrcholil jejich výkon ve finále, kde deklasovali hokejisty ze ZŠ Dětská vysoko 7:2. Ambice chlapců byly na místě, jelikož kostru týmu tvoří loňští bronzoví medailisté z Mistrovství republiky ml. chlapců. O úspěch se zasloužili: Murin,Mládek,Walecki,Lischka,Granečný,Matějček,Chvěja,Kubík,Kulig a především náš junior, věkem patřící do ml. kategorie M. Sládek se 6 góly.

Po postupu st. chlapců se nenechali zahanbit ani ml. hoši a rovněž po remíze 2:2 se ZŠ Mitušova a vítězstvím 2:0 nad ZŠ Ostrčilova byli v semifinále. Tam nebyla větší překážkou

ZŠ Ukrajinská, kterou zdolali 5:0 a ani ve finále  jsme soupeři nedovolili skórovat výsledkem 3:0 se ZŠ Dvorského. Zde se o postup zasloužili: Janoš, Slavík, Russmann, Dziuba, Strakoš,

Koštěl, Baďura, Holec, Škuta a opět opora M. Sládek s 9 brankami. Je třeba podotknout, že oba finálové zápasy měly velkou úroveň a náš úspěch se dostavil po vynikající rychlé kombinační hře zakončené výbornou koncovkou a bezchybném výkonu brankářů.

Oběma kategoriím děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme mnoho štěstí v krajských kolech.

Mgr.Milan Sirý