Soutěž ve střelbě ze vzduchovky

02.10.2019 08:38

V úterý 1. 10. 2019 se uskutečnila ve škole soutěž ve střelbě ze vzduchovky, pro žáky naší školy. Přihlásit se mohli žáci a žákyně 7-9. tříd. Samotné soutěže se zúčastnilo 33 soutěžících, z toho 6 děvčat a 27 chlapců. Soutěž probíhala za slunečného počasí, ale foukal silný vítr.  Všichni měli k dispozici 3 náboje a stříleli na vzdálenost 10 m. Po základním kole, vykrystalizovala devítka finalistů, kteří nastříleli 20 a více bodů. Dosažené výsledky ze základní části se započítávaly. Souboj ve finále byl napínavý, neboť někteří chlapci nezvládli většinou závěrečnou ránu. Vítězem se stal žák 9. B Lumír Krejčí s počtem bodů 48. Mezi děvčaty se finále nestřílelo. Vítězkou se stala žákyně 8. A Karolína Weinfurterová s 19 - ti body. První tři v každé kategorii obdrželi sladké odměny, které byly zakoupeny z prostředků Nadačního fondu školy a z projetku Statutárního města Ostravy  "Škola kreativně". Věřím, že se žáci zapojí i do dalších soutěží, které pro ně připravíme.

Pořadí chlapci:

  1. Krejčí Lumír                                       9. B                        48 b
  2. Krupička David                                  9. B                        45 b
  3. Badošek Dalibor                                9. B                        41 b
  4. Jakubík Max                                      7. B                        39 b
  5. Kapičák Sebastián                            8. B                        35 b

 

Pořadí dívky:

  1. Weinfurterová Karolína                     8. A                        19b
  2. Rundtová Karolína                            8. A                        13b
  3. Kozáková Bára                                 8. A                         9b