Soutěž v německé výslovnosti

22.11.2016 07:35

V úterý 15. 11. 2016 se naši žáci zúčastnili výslovnostní soutěže Brich dir die Zunge nicht!, kterou pořádalo Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Školu se rozhodli reprezentovat tito žáci: Filip Profota, Veronika Vítková a Sebastián Žák v kategorii 8. tříd, Dominik Holaň, David Menšík a Ivana Přívarová v kategorii 9. tříd. Úkolem všech týmů bylo zvládnout co nejlépe přečíst krátký neznámý text a v čase 30 sekund několikrát za sebou bezchybně zopakovat jazykolam, který jsme cvičili v hodinách němčiny. Přečíst bez chyb neznámý text bylo složitější, než se zdálo! Jazykolamy zvládli žáci bez větších problémů. Ve velmi silné konkurenci obsadili ve své kategorii Dominik, David a Iva 5. místo. Filipovi, Verči a Sebastiánovi se vedlo o poznání lépe, obsadili nádherné 2. místo! Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří také Gymnáziu Olgy Havlové za organizaci této soutěže.

                                                                                                                      Anna Šelongová

Fotogalerie: Soutěž v německé výslovnosti