Soutěž o nejkrásnější dýňovou lucernu

03.11.2017 12:42

Děti milují dýňové lucerny! A nejen ony, jak jsme se měli možnost přesvědčit 31.10. v naší škole. Soutěžní klání započalo v 17,00 pod rouškou tmy. Měli jsme možnost vidět silné tatínky nesoucí ohromné dýně, maminky v zápalu dlabání a šťastné děti. Soutěžních kousků různých velikostí se sešlo 24. Nebylo snadné vybrat pouze tři nejkrásnější lucerny! Hlasování se nakonec ujal pedagogický sbor a také malí účastníci „Strašení“, kteří přišli omrknout dýně a strašidla ve středu 1.11. Napínavý souboj skončil přesvědčivým vítězstvím soutěžní dýně č.23, kterou vyrobil Adam Svoboda z 5.A. Neméně krásná lucerna Matyho Ječménka z 1.A s číslem 7 zabodovala na druhém místě. Těsně za sedmičkou se umístil Dany Fiala z 5.A se svou zubatou dýní číslo 6. Kdo viděl lucerny v plné parádě v prostorách školy dá mi za pravdu, že velkou pochvalu si zaslouží všichni malí i velcí účastníci. Děkujeme SRPŠ za sladké odměny.                                                                                            

Mgr. Radana Viertigrochová

Fotografie: https://mchal7.rajce.idnes.cz/Soutez_o_nejkrasnejsi_dynovou_lucernu/