Slavnostní zahájení nového školního roku – prvňáčci z 1.B

02.09.2016 09:31

Za prázdninami se definitivně zavřely dveře. Dnes 1. září začalo pro naše prvňáčky nové dobrodružství – začal  školní rok. Společně s rodiči vykročili  malí žáčci do prvního patra, kde na ně čekala sluníčková třída. Vstupní brána padacího mostu napovídala, že prošli hradem do pohádky. Všichni jsme se společně pozdravili a přivítali. První slovo dostala loutka moudré babičky, která je provázela řešením tří úkolů stejně jako v pohádce. Úkoly byly sice složité, ale postupně jsme se s nimi vypořádali a první školní pochvala byla na světě. Pak proběhlo pasování. Dřevěná sovička, kterou si odnesli do lavice  symbolizovala moudrost a určitě jim dlouho bude připomínat tuto nevšední chvíli. Navštívil nás také pan ředitel Chalupa a zástupce z obce – p. Válková, která předala dětem malé upomínkové předměty. Dárky se všem líbily a první hodina se chýlila ke konci. Všechny věci putovaly do aktovky, pracovní místečko zůstalo opuštěné a my jsme putovali do družiny za paní vychovatelkou. Zase se na Vás těším zítra děti.                                  

                                                                                                          P. uč. Renáta Drozdková

Fotogalerie: Slavnostní zahájení nového školního roku – prvňáčci z 1.B