Školní turnaj ve stolním tenise

05.11.2012 09:50

Ve dvou říjnových a jednom listopadovém čtvrtku proběhl školní turnaj ve stolním tenise pro 2.stupeň, a to v kategoriích chlapci a dívky. V chlapecké kategorii se turnaj rozdělil na klání ve sportovních a nesportovních třídách.

Turnaj sportovních tříd pro větší počet přihlášených se musel odehrát ve dvou dnech, ve kterých chlapci nejprve bojovali ve skupinách a posléze ve vyřazovacích kolech. V těch byly  k vidění velice kvalitní a napínavé duely. Vyvrcholením bylo finálové utkání, které se hrálo v již našimi žáky vyzdobené pingpongové třídě. Konečným vítězem se stal Jakub Žemla (7.B), na druhém místě skončil Michal Brablec (7.B) a na bronzové pozici po vítězství v utkání o 3.místo Michal Sládek (7.B).

V neméně napínavém turnaji chlapců tříd nesportovních, ve kterém se účastníci utkali systémem každý s každým, všechny zápasy ovládl Jakub Kaňkovský (7.A), druhé místo si vybojoval Daniel Bartoš (6.A) a třetí nejvyšší stupínek získal Daniel Strakoš (7.A).

Ozdobou zápolení mezi chlapci byla hra dívek Anety Vaňousové (9.A) a Lucie Musialové (7.A), které mezi sebou sehrály několik her, když v té „soutěžní“ byla úspěšnější Aneta, která porazila Lucku 2:1.

Podívejte se na fotografie, které jen potvrzují, že turnaje proběhly v dobré i soutěživé náladě.

Další školní sportovní akce budou následovat. Tou nejbližší je opět turnaj ve stolním tenise, a to pro žáky a žákyně 4.a 5.tříd (8.11.2012). Dále se můžete těšit na závody ve šplhu na tyči i na laně a kalendářní rok 2012 ukončí soutěž ve skoku vysokém „Vánoční laťka“. Těšíme se.

Mgr.Martin Šubrt

Fotogalerie: Školní turnaj ve stolním tenise