Rožnov pod Radhoštěm 7.12.2012

10.12.2012 10:00

Třídy 1.A, 2.A a 3.A se v pátek 7.12.2012 rozjely směrem na Valašskou dědinu v Rožnově pod Radhoštěm.

Nejprve se podívaly do výrobny svíček Unipar a poté si vyšlapaly cestu k první chalupě na dědině.Během setkání v chalupách se seznámily nejen se životem na Valašsku,ale hlavně se dozvěděly o tom, jak se slavily vánoce u prostých lidí na vesnici, jak chutnaly vánoční oplatky , vánočka, jak se lilo olovo, jak uměl pan kovář kovat podkovy, také jaké to bylo v tehdejší škole, například že ukazovátko mělo i jinou-výchovnou funkci. Cestou mezi chalupami dostaly děti od Mikuláše sušená jablka a někteří dostaly i pár koštětem od Bílého čerta . Za zazpívání koledy v poslední chalupě si malí koledníci vychutnali čerstvě upečený perník a výborný čaj. Atmosféru dokreslovalo nádherné počasí…jak od pana Lady, však se pokochejte s námi pohledem na fotky….

 Mgr. Hana Durčáková

Fotogalerie: Rožnov pod Radhoštěm 7.12.2012