19.06.2014 12:22

Putování na Helfštýn

Je třináctého. A k tomu ještě pátek. Každý by zůstal raději doma, ale my – třeťáci a páťáci odvážně vyrážíme na výlet. Navštívili jsme rozsáhlý hradní komplex Helfštýn. Nejdříve jsme vzali útokem krámek s upomínkovými předměty a vyzbrojeni dřevěnými meči jsme se vydali na prohlídku hradu. Zaujaly nás plastiky kovářů, které jsou rozmístěny v celém areálu. Průvodkyně nás seznámila s výrobou mincí ve středověku, uchvátil nás pohled z vyhlídkové věže i podzemí hradu. V poledne nás autobus přemístil do lázní Teplice a posilněni svěží lázeňskou minerálkou jsme si vyšlápli k Hranické propasti. Naše oči stěží dohlédly jen na hladinu jezírka, ale dno nám zůstalo utajeno. Zajímavosti o dosažené hloubce jsme získali z vyprávění průvodce a z informačních tabulí. Unaveni z celého putování jsme usedli do autobusu a uháněli domů.

 

Machová Milada,  Drozdková Renáta

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou