Putování na Helfštýn

19.06.2014 12:22

Je třináctého. A k tomu ještě pátek. Každý by zůstal raději doma, ale my – třeťáci a páťáci odvážně vyrážíme na výlet. Navštívili jsme rozsáhlý hradní komplex Helfštýn. Nejdříve jsme vzali útokem krámek s upomínkovými předměty a vyzbrojeni dřevěnými meči jsme se vydali na prohlídku hradu. Zaujaly nás plastiky kovářů, které jsou rozmístěny v celém areálu. Průvodkyně nás seznámila s výrobou mincí ve středověku, uchvátil nás pohled z vyhlídkové věže i podzemí hradu. V poledne nás autobus přemístil do lázní Teplice a posilněni svěží lázeňskou minerálkou jsme si vyšlápli k Hranické propasti. Naše oči stěží dohlédly jen na hladinu jezírka, ale dno nám zůstalo utajeno. Zajímavosti o dosažené hloubce jsme získali z vyprávění průvodce a z informačních tabulí. Unaveni z celého putování jsme usedli do autobusu a uháněli domů.

 

Machová Milada,  Drozdková Renáta