Projekt „Graffiti aktivity“

20.11.2012 08:17

V říjnu a listopadu proběhl na škole J.Šoupala výtvarný projekt nazvaný „Graffiti aktivity.“ Tento projekt byl zaměřen na výtvarné ztvárnění graffiti a moderního street artu.

Toto moderní umění vzniklo na ulici a většinou ho na ulici najdeme. My jsme ho naopak přesunuli do interieru a umožnili dětem si tuto výtvarnou aktivitu vyzkoušet.

Žáci si podle svých návrhů vyzkoušeli sprejování na stěnách tělocvičen. Zjistili, že to není tak jednoduché a že i tyto  obrázky mohou mít svůj záměr a význam.

Aneta Vaňousová, Nikol Weinfurterová,Lucie Mlýnská, Jan Pertlík a hlavní  návrhář Tomáš Hensel z 9.A. sprejovali a sprejovali. Všem se to hodně líbilo a podle hodnocení návštěvníků na Dni otevřených dveří i povedlo.

Mgr. Radka Mikovská

Fotogalerie: Projekt „Graffiti aktivity“