26.06.2014 09:12

Ostravské školní hry

Ve středu 25. 6. 2014 proběhla unikátní akce pro děti základních škol pod názvem Ostravské školní hry, což je sportovní akce pro žáky 3.-9.tříd všech základních škol v Ostravě.

Žáci mohli soutěžit za svou školu v šesti disciplínách (atletika, fotbal, vybíjená, přehazovaná, streetball a in-line). V jednotlivých disciplínách nemohly startovat děti, které jsou v daném odvětví registrovány ve sportovních klubech.

Přihlášeno bylo téměř 8 tisíc dívek a chlapců, kteří se utkali během kvalifikačních dnů. Nejlepší z nich se představili na středečním velkém finále, které proběhlo na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Naše škola se přihlásila do atletické disciplíny, kterou ve svých kategoriích v kvalifikačním kole ovládli Marek Rakovcij (3.-5.třída), Petr Czedron (6.-7.třída) a Saša Holec (8.-9.třída.), čímž se nominovali do velkého finále.

Vinou zranění, které Petra Czedroně nepustilo do soutěže, nás ve Vítkovicích reprezentovali pouze dva zástupci, kteří ovšem díky výborným výkonům v jednotlivých atletických disciplínách (běh na 60 metrů, hod medicinbalem, hod raketkou, skok z místa a obratnostní dráha) shodně získali skvělé 3. místo. Markovi i Sašovi děkujeme za výbornou reprezentaci a blahopřejeme ke skvělým výkonům.

Závěrem je nutno dodat, že celá akce probíhala ve výborné atmosféře. Tu vytvořili žáci všech zúčastněných ostravských základních škol, kterých se sešlo 38. A tím potvrdili, že je OSTRAVA-EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU.

 

Mgr. Martin Šubrt

—————

Zpět


Fotogalerie: Ostravské školní hry

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky1-2-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky2-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky3-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky4-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky5-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky6-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky7-jpg/

—————

/album/fotogalerie-ostravske-skolni-hry/vitky8-jpg/

——————————


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou