24.10.2018 20:34

OSLAVUJEME STOLETÉ VÝROČÍ REPUBLIKY

Stejně jako celá česká společnost i naše škola žije významným stoletým výročím republiky.

Vedle vyzdobené školy a třídních projektů žáci druhého stupně navštívili divadelní představení v Divadle loutek Ostrava s názvemNastupovat! Děják z rychlíku. Zábavnou a přístupnou formou se dozvěděli řadu zajímavých informací o české historii. V dalších dnech prožili dílny vedené odborníkem s názvem Staleté kořeny, zde si uvědomili, co vše se mohlo v naší historii stát jinak, připomněli si nejvýznamnější osobnosti a vytvořili si svůj národní strom.

V dalších dnech se třídy druhého stupně postupně účastnily edukačního programu Na vlnách 1. republiky, který pořádá Slezské zemské muzeum v Opavě.  Žáci se vrátili v čase a prošli společně s imaginární postavou Josefa výstavu jednotlivých etap života ve Slezsku v období naší první ČSR. Zjistili například, jak podpořili lidé vznik ČSR ve Slezsku, jaká byla situace na Hlučínsku, které bylo problematickým území, i to, jak vypadala ruční pračka. Na konci žáci ve dvojicích vyplnili krátký kvíz shrnující poznatky z výstavy a mohli si vyrobit papírovou krabičku a polepit si ji znaky 1. republiky.

A cestovali jsme nejen časem, ale také vlakem do Opavy a zpět, odkud si žáci jistě rovněž odnesli nějaké zážitky.

Tato akce byla financována z projektu "Aktivní škola", kód 17/1429.


 

 

—————

Zpět


Fotogalerie: OSLAVUJEME STOLETÉ VÝROČÍ REPUBLIKY

/album/fotogalerie-oslavujeme-stolete-vyroci-republiky/img-20181024-182451-jpg1/

—————

/album/fotogalerie-oslavujeme-stolete-vyroci-republiky/img-1479-jpg1/

—————

/album/fotogalerie-oslavujeme-stolete-vyroci-republiky/img-1476-jpg1/

——————————


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751

724 694 411 kancelář

602 220 041 ředitel školy

ID datové schránky my9mqua

Kompletní kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou