Vítězství v okresním finále ve vybíjené žáků 1. stupně

24.03.2014 11:15

Ve čtvrtek 20. 3. 2014 proběhlo v tělocvičně v Plesné okresní kolo ve vybíjené žáků 1.stupně, kde se díky vítězství v kole obvodním představili i žáci naší školy, a to ze 4.a 5.ročníku.

Spolu s našimi žáky se do okresního kola probojovala další porubská škola ZŠ Valčíka, dvě školy z Ostravy-Jihu, a to ZŠ Mitušova 8 a ZŠ Mitušova 16, dále ZŠ gen.Píky z Fifejd a ZŠ Vratimov.

Školy se rozlosovaly do dvou tříčlenných skupin, dvě nejlepší družstva postoupila do semifinále, kde vítěz se mohl ve finále utkat o jediné postupové místo do krajského kola, které se bude konat ve Frýdku-Místku.

Naši žáci svou skupinu vyhráli, když dokázali porazit ZŠ Valčíka a ZŠ gen.Píky, v semifinále si poradili se ZŠ Mitušova 8, aby se ve finále utkali o postup opět se ZŠ Valčíka. Po velmi vyrovnaném souboji, kdy jsme o svém nejtěsnějším vítězství rozhodli až pár vteřin před koncem, jsme se mohli radovat z postupu do krajského kola.

 Gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v kole krajském.

O úspěch se zasloužili tito žáci:

IV.A – BITTA Matyáš, MADLEŇÁK Matěj

V.A – NGUYEN Matouš, PECHA Marek

V.B – MATĚJ Dominik, BALAVAJDER Matěj, OBLUK Vojtěj, GOMOLA Dominik, ŽÁK Sebastián, KONÍČEK Lukáš, ŠTVRTŇA Roman

 

 

Mgr.Martin Šubrt