Odpolední besídka nejen pro maminky a fotogalerie

14.06.2012 08:13

Dne 30. května se ve třídě 3.B začaly kolem čtvrté hodiny nesměle scházet maminky, babičky, tetičky ale i tatínkové. Před třídou je už čekali netrpěliví kluci. Neustále se mezi sebou ujišťovali, že všechno umí, ale přesto si říkali, že mají trému. Vždyť poprvé vystoupí před rodiči v něčem jiném, než v kopačkách a dresu FC Baníku.

Ráz, dva tři a první tóny písničky začaly znít. A že se jim na úvod povedla! Písničku vystřídaly scénky ze života a dění kluků ve třídě, maminky v nich poznávaly některé hlášky svých dětiček. Básničky, které  maminkách přednesli, se velmi líbily, v některých očích se objevily i slzičky vzpomínek. První srdíčkové a košíčkové dárečky byly předány a mohla začít další část programu.

Kluci ve „výtvarce“ namalovali portrét maminky a ve slohu sepsali, proč si maminky váží, proč se jim líbí a za co ji mají rádi. Vše sestavili do veliké pyramidy a besídka se chýlila ke konci. Kytička v ruce svědčila o tom, že svou maminu mají všichni opravdicky moc rádi a že si jí váží. Třičtvrtěhodinka uplynula než byste řekli „švec“ a příjemné okamžiky ještě dlouho doznívaly ve všech, kteří se přišli na besídku podívat. Připraveny byly nejen děti, ale i rodiče. Dostala jsem překrásnou růžovou vonící kytici lilií s poděkováním, které mi udělalo velkou radost.

Naše odpoledne začalo písničkou, ale já bych chtěla své vyprávění ukončit básničkou, kterou vytvořili  rodiče:

„Hola, hola, paní učitelka

nás na besídku našich kluků volá.

Básničky s nimi připravila

a naše srdce potěšila.

I když sportu věnují se,

láska k umění, ta se u nich ocení.“

 

Mgr. Drozdková Renáta

Fotogalerie: Odpolední besídka nejen pro maminky a fotogalerie