Navštívili jsme záchrannou stanici v Bartošovicích

03.10.2014 13:12

Zamračené ráno. Nikomu se nechce vstávat z postele. Ale druháky a třeťáky ve středu čekal výlet za zvířátky, takže vstávání nebylo tak těžké. V osm hodin jsme nasedli do autobusu a už jsme fičeli do Bartošovic, kde jsme navštívili Dům přírody Poodří.

Vstoupili jsme malou brankou do náhradního domova ptáků a savců. V ochranných klecích zde přechodně pobývají ptáci a savci, kteří byli zranění, nebo osiřeli. Stará se o ně pět ošetřovatelů. Najdeme zde čápy, husy, kachny, volavky, orla, straku, sovy, kavku, vrabce, puštíky, výra a králíky. Velmi zábavné byly veverky. Raritou byl kos černý, který nedostatkem leucinu měl peří zabarvené dobíla. Všechno jsme si pečlivě prohlédli a vyslechli jsme zajímavé příběhy zvířat, které zde žijí.

Někteří živočichové mají štěstí, uzdraví se a následně jsou vypuštěni znovu do přírody. Ti, kteří si příliš zvykli na pomoc člověka, už tady prožijí zbytek svého ptačího života.

Všem se výlet líbil, autobus nás bezpečně dopravil až ke škole. Ani kapky deště nám nepokazily nevšední zážitek. Že tomu tak opravdu bylo, se můžete přesvědčit v prezentacích, které se třeťákům opravdu povedly.

                                   Mgr. R. Drozdková, Mgr. H.Durčáková, Mgr. R. Mikovská

Fotogalerie: Navštívili jsme záchrannou stanici v Bartošovicích