07.04.2017 08:33

NAŠI ŽÁCI SE STALI MISTRY REPUBLIKY ve ŠKOLNÍ FUTSALOVÉ LIZE

Ve středu 5.4.2017 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou republikové finále v soutěži, která nese název Školní futsalová liga, která se hrála v kategoriích chlapců 7. a 9. tříd. Účastníci samotného finálového turnaje museli úspěšně projít několika koly, a tím si vybojovat možnost utkat se s těmi nejlepšími o celkové prvenství.

Žákům naší školy se podařilo probojovat do závěrečného turnaje v obou kategoriích, když vítězně prošli všemi koly (1. a 2. kolo, Divizní a Konferenční finále).

Mladší žáci se v boji o republikový titul utkali jako první se ZŠ SEVER Hradec Králové, kterou zdolali vysoko 7:1. Ve druhém zápase nás čekala ZŠ Příbram-Březové Hory. K vidění byl velmi napínavý boj, který nakonec skončil smírně 2:2. O konečném pořadí rozhodl závěrečný duel mezi našimi soupeři, z vítězství se radovali hráči z Hradce Králové, což znamenalo, že naši mladší žáci získali titul Mistra republiky školní futsalové ligy ročníku 2016/2017. Třešničkou skvělého úspěchu bylo vyhlášení Adama Pracucha za nejlepšího brankáře turnaje.

Pochvalu a uznání zaslouží i naši starší žáci, kteří ve finálovém turnaji obsadili 4. místo. Smolně v utkání, ve kterém šlo o postup do boje o 1. místo, prohráli se ZŠ Barvířská Liberec až v penaltovém rozstřelu. V následném boji o bronz podlehli ZŠ Příbram-Březové Hory 2:3.

Všem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k výbornému výsledku.

Za mladší žáky ve všech kolech nastupovali:

Adam Pracuch, Samuel Grygar, Matěj Šín, Martin Michna, Maxim Obuch, Daniel Macej, Jan Buryan, Šimon Staniek, René Lančarič (Republikové finále), Matyáš Bitta, Adam Bjaček, Matthew Strnad, Jan Harušťák, Jakub Rajdl, Matěj Střižík, Marek Puchala, Patrik Sikora

Za starší žáky ve všech kolech nastupovali:

Dominik Matěj, Jakub Tamajka, Dominik Konečný, Tomáš Miškařík, Vojtěch Klečka, Filip Zouhar, Radim Dostál, Marek Rakovcij, Dominik Holaň (Republikové finále), Roman Zálešák, Zdeněk Říha, Daniel Michálek, Marek Jaroň, Petr Jaroň, David Menšík, Jan Kaniok

 

Na fotkách můžete vidět momentky ze Žďáru nad Sázavou i z divizního finále z haly VŠB.

 

Mgr. Martin Šubrt

—————

Zpět


Fotogalerie: NAŠI ŽÁCI SE STALI MISTRY REPUBLIKY ve ŠKOLNÍ FUTSALOVÉ LIZE

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal1-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal2-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal3-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal4-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal5-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal6-jpg/

—————

/album/fotogalerie-nasi-zaci-se-stali-mistry-republiky-ve-skolni-futsalove-lize/futsal7-jpg/

——————————


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou