Mistrovství světa v ledním hokeji 2015

14.05.2015 07:36

Norsko : Bělorusko

(výsledek) 2 : 3

 

12. 5. 2015 měly některé třídy možnost být součástí Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 Praha - Ostrava prostřednictvím návštěvy hokejového klání mezi Norskem a Běloruskem v ostravské ČEZ aréně.

Někteří z nás se přiklonili na stranu Bělorusů a fandili právě tomuto týmu, jiní zvedali vlaječky norské a radovali se z gólu týmu Norů.

ČEZ aréna byla kompletně zaplněna – na zápas se přišlo podívat 8 815 diváků.

Ze začátku se na velké kostce uprostřed haly začala objevovat soupiska obou týmu a jejich koučů, následně potom na led přilétli rozhodčí a nakonec jsme na ledě spatřili hráče – Nory a Bělorusy.

Naši pozornost si také získali maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 Praha – Ostrava – Bob a Bobek, kteří ještě před trenéry vybruslili na led a  po celou dobu utkání bavili diváky svými vtipnými a kaskadérskými kousky. Diváci je přímo „žrali“ a spousta z nich si je i fotila.

Tento zápas, který se začal ve 12:15 (12. 5. 2015), byl jedním z posledních zápasů, který se odehrál v ostravské ČEZ aréně. Byl to zápas, který skončil dobře pro Bělorusy (3 : 2), ale Norové makali až do poslední vteřiny a zhruba, v poslední půlminutě, byla branka, kterou střežil běloruský brankář, zasypávána spoustou střel od Norského národního týmu. Ačkoliv neproměnili, snažili se až do poslední sekundy.

Zápas byl skvělý, napínavý a my jsme rádi, že nám bylo umožněno zúčastnit se této největší sportovní události roku.

 

                                                                                                                 Jan Kij, žák 9. A

Fotogalerie: Mistrovství světa v ledním hokeji 2015