24.05.2017 08:43

McDonald´s Cup 2017

Po tři květnové úterky probíhal v areálu naší školy tradiční fotbalový turnaj pro žáky 1.stupně, který je znám jako McDonald´s cup. Letošního 20.ročníku se v úvodním obvodním kole zúčastnilo 16 týmů, které bojovaly o dvě postupová místa do kola okrskového. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, mladší mohli reprezentovat kluci a holky ročníku narození 2010, 2009, 2008, 2007. V kategorii starší hráli žáci ročníku 2007, 2006 a 2005.

Našim žákům se v obou kategoriích podařilo své turnaje ovládnout a postoupit. V dalším, tedy okrskovém kolu, se mezi sebou střetly nejlepší školy Ostravska. Pouze vítězové postoupili do kola krajského, což se podařilo našim žákům ze starší kategorie. Mladší žáčci skončili na pěkném třetím místě.

V krajském finále se hrálo o postupové místo do Velkého finále, které se v termínu 30.-31.5.2017 uskuteční v Plzni. O toto místo bojovala pouze starší kategorie, ve které měla zastoupení i naše škola.

Naši hráči si vedli výborně, dostali se až do finále, kde bohužel až v penaltovém rozstřelu podlehli ZŠ Opava-Kylešovice, která se tímto kvalifikovala do Plzně.

I přes smolnou porážku ve finále krajského kola klukům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Ceny přišel všem zúčastněným předat Ronald McDonald a hráč FC Baníku Ostrava Alexandr Jakubov.

Mgr. Martin Šubrt

Mgr. Radim Plaskura

fotogalerie

 

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou