Mc DONALD´s CUP 2013 – Svátek fotbalu – Jihlava

25.06.2013 07:26

Po vítězstvích na obvodním, městském a krajském kole McDonald´s Cupu se naši žáci 4.a 5.třídy probojovali na republikové finále zvané SVÁTEK FOTBALU, které proběhlo ve dnech  10.-11.6. v Jihlavě.

V úvodním dnu jsme se ve skupině „C“ utkali se školami ZŠ Jesenice z Prahy, ZŠ Janouškova z Brna a ZŠ Komenského ze Zlína. Po vítězství nad ZŠ Jesenice 3:2 jsme smolně prohráli oba zbývající duely, a to 3:4 se ZŠ Janouškova a 1:4 se ZŠ Komenského. Tím nám utekl postup mezi osmičku nejlepších, takže nás druhý den čekaly zápasy o 9.-16.místo.

Večer prvního dne pořadatelé zpestřili všem účastníkům návštěvou jihlavské ZOO, kde mohli kluci vidět i některá zvířata, která v ostravské ZOO nenajdou.

Vystoupení o 9.-16.místo se nám vydařilo, když jsme postupně porazili ZŠ Sever z Hradce Králové 6:2, ZŠ M.Kopeckého z Chebu 1:0 po penaltách a v závěrečném utkání o 9.místo ZŠ Velké Meziříčí 2:0.

Celý Svátek fotbalu proběhl v příjemné atmosféře za účasti několika sportovních i kulturních osobností, od kterých mohli všichni získat autogram, či společné foto.

Všem klukům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy, a to nejen na fotbalovém trávníku, ale i po celou dobu turnaje.

Poděkování patří těmto žákům:

Jiří Hommes, Lukáš Vašica, Filip Dohnal, František Sleczka, Josef Knedla, David Duda, Richard Němčík, Dominik Holaň, Daniel Benefi, Jakub Tamajka, Filip Kostelanský, Marek Rakovcij, Sebastián Žák a učitelé Radim Plaskura a Martin Šubrt.

Mgr. Martin Šubrt

Fotogalerie: Mc DONALD´s CUP 2013 – Svátek fotbalu – Jihlava