Lyžování na „Vaňkáči“ 2020

17.02.2020 07:18

Magické číslo se dvěma dvacítkami předznamenalo celý průběh lyžování. Již začátek byl netradiční – začínalo se v úterý, protože v pondělí bylo vyhlášeno ředitelské volno. Lyžovali jsme tedy jen čtyři dny.  Netradiční byl i počet lyžařů, který letos přesáhl čtyřicítku. A nebýt chřipkové epidemie, bylo přihlášeno padesát zájemců. Letos jsme neměli štěstí na počasí jako loni. Každé ráno nás přivítalo zamračenou oblohou a úterní premiéra byla opravdu deštivá. První den byl náročný nejen počasím, ale i pro mnohé novými zážitky ze svahu. Vypůjčení lyžařské výzbroje proběhlo bez problémů. Stejně tak i rozdělení dětí do družstev podle výkonosti se rychle zvládlo a pak už nic nebránilo tomu, abychom se pilně věnovali lyžování a zdokonalovali se v lyžařských dovednostech, spolupracovali jsme v týmech a pomáhali si navzájem. Novinkou letošního roku bylo družstvo snowboardistů, které si vedlo také velmi dobře. I přes nepříznivé počasí byli všichni usměvaví a v pohodě a neudělali naší škole ostudu. Dobrá nálada je neopustila ani při vzájemném měří sil. Na závěr se totiž uskutečnil měřený slalom, při které všichni předvedli, co se za čtyři dny naučili. Všem patří pochvala za bezproblémové chování.  Děkuji také všem, kteří mi při organizaci vypomohli.

 

Renáta Drozdková