Lyžařský výcvik Horní Bečva 27.1.-31.1.2014

17.02.2014 15:13

Letošní lyžařský kurz naší školy na Horní Bečvě proběhl v posledním týdnu měsíce ledna, což vzhledem k předchozím klimatickým podmínkám, byl týden naprosto ideální, neboť teploty pod bodem mrazu umožňovaly vlekařům neustále sjezdovku zásobovat umělým sněhem.

Ubytování jsme měli v rekreačním středisku Pekárny, které jsou kousek od místní sjezdovky, která nám po celou dobu pobytu byla k dispozici. Výhodou sjezdovky Rališka je dvousedačková lanovka, malý vlek pro začínající lyžaře a vyhovující svah pro výuku lyžování.

Výpravu 24 žáků jsme rozdělili do tří skupin podle výkonnosti, kterou si všichni po dobu LVK zdokonalovali. Pochvalu zaslouží především začínající lyžaři, kteří v krátké době zvládli základní pohyby na lyžích a postupně svou techniku zlepšovali.

Čas na sjezdovce utíkal velmi rychle a bylo třeba vyplnit i chvilky strávené na chatě. Proběhl turnaj ve stolním tenise, a to ve dvouhře i čtyřhře. Vítězem dvouhry se stal Jakub Žemla a čtyřhru ovládli Pavel Semerád s Tobiášem Moravcem.

 Nutný odpočinek od lyžování uprostřed pobytu vyplnil výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme navštívili místní náměstí a bowlingové centrum, ve kterém žáci změřili své síly. Absolutní vítězkou v bowlingu se stala Lucka Stejskalová.

 Udržování pořádku na pokojích zajišťovalo bodování pokojů, které probíhalo dvakrát denně. Nejpořádnější pokoj obývaly sestry Antonie a Natálie Frébortové s Terezou Čápovou, a to se ziskem nejvyššího možného skóre.

Všechny účastníky lyžařského kurzu chceme pochválit za chování na sjezdovce i na chatě, díky kterému jsme nemuseli ošetřovat žádná zranění. Doufáme, že se všem kurz líbil, a že si z něj odvezli příjemné zážitky.

Děkujeme.

Mgr. Martin Šubrt

Mgr. Renáta Drozdková

Mgr. Radim Plaskura

Fotogalerie: Lyžařský výcvik Horní Bečva 27.1.-31.1.2014