LYŽAŘSKÝ KURZ 2017

02.02.2017 14:06

Lyžařský výcvik proběhl v termínu od 23.1.-27.1.2017 v Horní Bečvě, kterého se zúčastnilo 27 žáků z 7., 8. a  9. tříd naší školy. Ubytováni jsme byli v rekreačním středisku PEKÁRNY-RALIŠKA, kde se žáci čtyřikrát denně stravovali. 

Samotný lyžařský výcvik probíhal na místní sjezdovce  RALIŠKA, která nabízí skvělé podmínky pro začínající lyžaře (malá poma) i vyspělejší jedince, pro které je k dispozici sedačková lanovka. 

Žáci byli rozděleni do tří skupin podle lyžařských dovedností a pod vedením p.uč.Drozdkové, Kociánové a Plaskury absolvovali výuku podle rámcového programu.

Volné chvíle pobytu si žáci vyplnili různými hrami, také proběhl turnaj ve stolním tenise v jednotlivcích. Vítězem dvouhry se stal Matyáš Bitta před Maxem Figelem. Třetí místo si vybojoval Tomáš Vraj.

Povinný odpočinek od lyžování, který vyšel na středeční odpoledne, jsme využili k procházce na místní náměstí. Po večeři jsme opět nazuli lyžáky a vyrazili na lyžování pod umělým osvětlením.

Celý týden probíhala soutěž v bodování za dodržování pořádku na pokojích. Nejpořádnější pokoj obývala děvčata Veronika Šliwová, Anička Vitalová a Beáta Klemešová. V závěru kurzu mohli žáci své dovednosti na lyžích předvést v závodě ve slalomu, kde se vyhlašovali vítězové ve všech třech skupinách. Vítězi se stali Lukáš Koníček, Martin Michna a Anička Vitalová.

Kurz se vydařil po všech stránkách, podmínky k lyžování byly velmi dobré, všichni jsme si pořádně zalyžovali a užili hodně legrace. Co je velice důležité, vyhýbala se nám zranění, a tak jsme se všichni v pořádku vrátili domů. Už se těšíme na „LYŽÁK 2018!“

Mgr.Radim Plaskura

Mgr. Renáta Drozdková

Mgr. Michaela Kociánová