LYŽAŘSKÝ KURZ 2016

08.02.2016 16:37

Lyžařský výcvik proběhl v termínu od 25.1.-29. 1. 2016 v Horní Bečvě, kterého se zúčastnilo 31 žáků z 7. a 8. tříd naší školy. Ubytováni jsme byli v rekreačním středisku PEKÁRNY-RALIŠKA, kde se žáci čtyřikrát denně stravovali. 

Samotný lyžařský výcvik probíhal na místní sjezdovce  RALIŠKA, která nabízí skvělé podmínky pro začínající lyžaře (malá poma) i vyspělejší jedince, pro které je k dispozici sedačková lanovka. 

Žáci byli rozděleni do tří skupin podle lyžařských dovedností a pod vedením p.uč.Drozdkové, Kociánové a Plaskury absolvovali výuku podle rámcového programu.

Volné chvíle pobytu si žáci vyplnili různými hrami, také proběhl turnaj ve stolním tenise v jednotlivcích. Vítězem dvouhry se stal Filip Profota, který ve velmi atraktivním finále zdolal Patrika Holaina. Třetí místo si vybojoval Dominik Holaň.

Povinný odpočinek od lyžování, který vyšel na středeční odpoledne, jsme využili k procházce na místní náměstí. Po večeři jsme opět nazuli lyžáky a vyrazili na lyžování pod umělým osvětlením.

Celý týden probíhala soutěž v bodování za dodržování pořádku na pokojích. Nejpořádnější pokoj obývala děvčata Adéla Španihelová, Tereza Čápová a Rozárka Plaskurová, a to se ziskem nejvyššího možného skóre. V závěru kurzu mohli žáci své dovednosti na lyžích předvést v závodě ve slalomu, kde se vyhlašovali vítězové ve všech třech skupinách. Vítězi se stali Dominik Holaň, Martin Temel a Šimon Hatoň.

Kurz hodnotíme velice kladně, podmínky k lyžování i přes proměnlivé počasí byly velmi dobré, všichni jsme si pořádně zalyžovali a užili hodně legrace. Co je velice důležité, vyhýbala se nám zranění, a tak jsme se všichni v pořádku vrátili domů. A můžeme se těšit na „LYŽÁK 2017!“

Momenty z lyžáku můžete shlédnout na fotografiích i videozáznamu.

Mgr.Martin Šubrt

Mgr. Radim Plaskura

Mgr. Renáta Drozdková

Mgr. Michaela Kociánová

 

Fotogalerie: LYŽAŘSKÝ KURZ 2016