LYŽAŘSKÝ KURZ 2015

03.02.2015 15:01

 

Lyžařský výcvik proběhl v termínu od 26.1.-30.1.2015 v Horní Bečvě, kterého se zúčastnilo 25 žáků z 6.,7., 8. a 9. tříd naší školy. Ubytováni jsme byli v rekreačním středisku PEKÁRNY-RALIŠKA, kde se žáci čtyřikrát denně stravovali. 

Samotný lyžařský výcvik probíhal na místní sjezdovce  RALIŠKA, která nabízí skvělé podmínky pro začínající lyžaře (malá poma) i vyspělejší jedince, pro které je k dispozici sedačková lanovka. 

Žáci byli rozděleni do tří skupin podle lyžařských dovedností a pod vedením p.uč.Drozdkové, Plaskury a Šubrta absolvovali výuku podle rámcového programu.

Volné chvíle pobytu si žáci vyplnili různými hrami, také proběhl turnaj ve stolním tenise v jednotlivcích i ve čtyřhře. Vítězem dvouhry se stal Radim Dostál a čtyřhru ovládli Jakub Tamajka s Tobiášem Moravcem.

Povinný odpočinek od lyžování, který vyšel na středeční odpoledne, jsme využili k procházce na místní náměstí. Zpáteční cestu žáci vyplnili sněhovými radovánkami a koulovačkou. Po večeři jsme opět nazuli lyžáky a vyrazili na lyžování pod umělým osvětlením.

Celý týden probíhala soutěž v bodování za dodržování pořádku na pokojích. Nejpořádnější pokoj obývali Denisa Maurycová, Vendulka Šubrtová a Rozárka Plaskurová, a to se ziskem nejvyššího možného skóre. V závěru kurzu mohli žáci své dovednosti na lyžích předvést v závodě ve slalomu, kde se vyhlašovali vítězové ve všech třech skupinách. Vítězi se stali Tobiáš Moravec, Vojta Obluk a Tomáš Kaluža.

Kurz hodnotíme velice kladně, podmínky nejen k lyžování byly ideální, všichni jsme si pořádně zalyžovali a užili hodně legrace. Co je velice důležité, vyhýbala se nám zranění, a tak jsme se všichni v pořádku vrátili domů. A můžeme se těšit na „LYŽÁK 2016!“

Momenty z lyžáku můžete shlédnout na fotografiích .

Mgr.Martin Šubrt

Mgr. Radim Plaskura

Mgr. Renáta Drozdková

Fotogalerie: LYŽAŘSKÝ KURZ 2015