Kluci ze Šoupalky jsou vicemistři republiky

02.06.2014 12:27

Ve dnech 28 - 29. 5. 2014, proběhlo v Bílovci MČR žáků 8 - 9. tříd v mini kopané, kde se také probojovala naše škola. Kluci museli projít náročnými souboji v okrskovém, okresním a krajském kole. Jako vítěz krajského kola jsme ještě museli sehrát kvalifikaci o postup na republikové finále s vítězem Olomouckého kraje, což byla škola z Prostějova. Tento zápas jsme vyhráli 6-4 a postoupili jsme do Bílovce.

V republikovém finále bylo šest nejlepších škol, které byly rozděleny do dvou skupin po třech. My jsme měli ve skupině soupeře z Teplic a z Jihlavy. Bohužel jsme na zápasy ve skupině jeli v oslabené sestavě, neboť kluci ročníku 98 hráli v tento den MU v Brně, a tak nám chybělo šest hráčů. Toto oslabení se projevilo hned v prvním zápase s Teplicemi, kdy soupeř mohl střídat 5 hráčů a my jen jednoho. Zápas jsme prohráli 3-1. Na druhý zápas nám přijela aspoň jeden z hráčů, který již dohrál v Brně.  A v utkání s  Jihlavou, které rozhodovalo o postupu do semifinále, to byl důležitý hráč navíc. Kluci neskutečně zabojovali a po výsledku 0-0, postoupili do semifinále.

Druhý den jsme v semifinále narazili na vítěze druhé skupiny, kterým byla pořádající škola z Bílovce. My jsme již byli posíleni o další tři hráče a utkání jsme zvládli v poměru 4-2, což znamenalo postup do finále. K finálovému zápasu jsme nastoupili proti škole z Plzně a v základní hrací době byl stav 2-2. O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli kluci z Plzně šťastnější a zvítězili 4-3.

Přestože jsme na vysněný titul nedosáhli, musím všem hráčům poděkovat za výbornou reprezentaci školy. A být druhý v republice je rozhodně obrovský úspěch. Náš brankář Radovan Murín byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje.

O tento úspěch se zasloužili tito hráči:

Radovan Murín, Matyáš Blahuta, Alexandr Holec, Petr Hurta, Jan Stošek, Matyáš Richtár, Mario Kusyn, Denis Granečný, Tadeáš Kludka, Viktor Šmarhovyč, Michael Matějček, Ondřej Chvěja

Trenéři: Mgr. Radim Plaskura a Jan Žemlík

Fotogalerie: Kluci ze Šoupalky jsou vicemistři republiky