26.02.2015 07:35

Zimní škola v přírodě

Že nevíte, co se stalo 9. února? Třídy 3.B, 4.A a tři dobrovolníci z páté třídy vyrazili autobusem v 9:00  na  zimní školu v přírodě. Poslední pusinka od mamky a taťky, letmé zamávání z okna na stojící hloučky rodičů a mohli jsme vyrazit. Čekal nás týden velkého dobrodružství a pro některé první delší pobyt bez rodičů. O tom, že to nebude tak lehké, svědčily první slzičky už v autobuse. Naštěstí však byly také poslední.

Cesta uběhla velmi rychle. Horní Bečva nás přivítala bohatou sněhovou pokrývkou a vytrvalým sněžením. Lyže, kufry a tašky jsme přeložili na přistavený traktor a už se šlapalo do kopce na chatu Rališka, která nám byla na týden náhradním domovem.

Ubytovat se, poobědvat a už se mohlo vyrazit na svah. Ten nám však připadal jako velká hora, kterou nebude jen tak jednoduché zdolat. Rozřadili jsme se do družstev podle výkonnosti a začali pilovat první otáčky a pohyby na lyžích. Den ode dne se nám to všem dařilo lépe a lépe. Nesmíme také zapomenout na skupinku „bobistů“, kteří si také užívali prašanu.

Nezanedbávali jsme ani školní povinnosti a pilně jsme se učili, soutěžili a hráli hry. Týden uběhl jako voda a my jsme v pátek seděli v jídelně naposledy. Všichni tento okamžik nedočkavě očekávali ze dvou důvodů: vyhlašovaly a odměňovaly se soutěže, které probíhaly celý týden a někteří se už nemohli dočkat návratu domů k rodičům. Diplomy a sladkosti byly rozdány, vše bylo zdokumentováno a my jsme šlapali z kopce dolů do lomu, kde nás čekal autobus.

Ke škole jsme dorazili kolem druhé hodiny odpolední plni dojmů a zážitků. Užili jsme si spoustu zábavy a načerpali síly na zbytek školního roku. Celou dobu se o děti starali vyškolení lyžařští instruktoři – Renáta Drozdková a Petr Pravda. Vyučování měla pod palcem Milada Machová a volné chvilky a bobaře řídila Pavla Olšarová. Děkuji všem dospělákům za perfektní práci v týmu a chválím děti za snahu a příkladný přístup k plnění všech náročných úkolů. Tak zase za rok!

Vypracoval: Mgr.Drozdková R., Mgr.Machová M., Olšarová P.

Umístění v soutěžích:

3. třída:

Lyžaři A:                                                                   Lyžaři B:

1. Tomáš Sirotek                                                       1. Samuel Kavka

2. Alex Honajzer                                                       2. Roman Kret

3. Jakub Michna                                                        3. Jakub Krakovka

4. třída:

1.David Dvořáček                                                     1. Natálie Nghiemová

2. Adam Baček                                                         2. Andre Galia

3. David Krupička                                                     3. Tomáš Czolko

5. třída:

1. Roman Plaček

2. Veronika Šliwová

3. Beata Klimešová

Soutěž v pořádku vyhrál pokoj číslo  204 ve složení:Soukup M., Taraba S., Krupička D.

Video z lyžování najdete na:  https://youtu.be/UCH12SHG8GM

Fotogalerie: Zimní škola v přírodě