Jazykový pobyt v Londýně

19.10.2015 10:43

Naše cesta do Londýna začala 7. 10. v 5:30 ráno na zastávce Jana Šoupala.  Cesta pokračovala přes Prahu, Německo až do Francie, kde jsme podstoupili pasovou kontrolu, kterou jsme naštěstí všichni prošli. Nastoupili jsme na trajekt v přístavu Calais. Dopluli jsme až do přístavu Dover. První zastávkou v Londýně byl park Greenwich, kde jsme viděli nultý poledník, který rozděluje zeměkouli na východní a západní část. Také se nám naskytl výhled na celý Londýn. Viděli jsme největší budovy Londýna, např. Shard, Cucumber… Poté jsme navštívili místní školu Bexleyheat language school. Dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavých informací o životě, zvycích a kultuře v Londýně a nakonec jsme dostali certifikáty. Po čtyřech a půl hodinách strávených ve škole jsme navštívili nejstarší památku - Tower Of London, kde jsou uchovány korunovační klenoty. Večer si pro nás přijeli náhradní rodiny, ve kterých jsme bydleli. Další den jsme navštívili studia Harryho Pottera, které byly hodně zajímavé pro všechny, zejména pro jeho fanoušky. Téměř nikdo neodolal Jelly Beans s různými příchutěmi, např. tráva, zubní pasta, zkažené vejce a různé ovoce. V sobotu jsme jeli do přímořského města Brighton s krásným královským palácem, kde jsme na pláži hledali kamínky s dírou, které by měly přinášet štěstí. Následoval dvouhodinový rozchod, který jsme využili na nakupování ve specifických obchodech Anglie, např. Primark, Poundland… ,a tak nám libry rychle mizely z peněženek. Další zastávkou byly Bílé útesy. Vystoupali jsme na největší útes, ze kterého byl krásný výhled na moře. Po pár minutách jsme si uvědomili, že za dvě minuty odjíždíme. Všichni jsme se rozeběhli k autobusu, protože jsme byli poučeni od paní průvodkyně, že kdo přijde pozdě, bude zpívat pro celý autobus. Naštěstí jsme to všichni stihli a nikdo nezpíval. Poslední den, jsme strávili prohlídkou  Londýna a návštěvou památek, např. Buckingham Palace, Big Ben, London Eye… Den jsme zakončili plavbou na lodi po řece Temži. Večer pro nás přijel autobus a my jsme se vraceli zpátky do České republiky. Cesta byla velmi dlouhá a namáhavá. Celý zájezd se nám moc líbil a jsme rádi, že jsme se mohli dozvědět nové informace o Londýně a poznat jeho kulturu.

Autoři: Čápová, Kaňkovská, Jakubová, Mrnuštík, Fojtíková, Žák, Klímek.

Fotogalerie: Jazykový pobyt v Londýně