INFORMACE PRO RODIČE K ODJEZDU na lyžování na Vaňkáči

16.02.2018 07:56

Termín kurzu :  19. – 23. 2. 2018

Vážení rodiče, děkujeme Vám za přihlášení Vašeho dítěte do lyžařského kurzu na Vaňkově kopci.

Připravili jsme pro Vás podrobnější informace ohledně průběhu celého kurzu:

 Odjezd ze zastávky J.Šoupala je v 8:20, návrat cca v 11:40. V pondělí přijďte o 15 min dřív, kvůli naložení věcí do autobusu – děkujeme.

Lyže přineste bez pásků a obalů. Boty a helmu uložte do igelitky. Vše (každou část lyžařské výstroje, běžnou obuv, …) viditelně podepište celým jménem dítěte, nejlépe na voděodolné samolepce centrofixem.

 Zkontrolujte dětem jejich vybavení a nechejte jej seřídít u odborníků.

 Lyžařské vybavení (lyže, boty) zůstává po celou dobu výuky na Vaňkově kopci. Vybavení z půjčovny bude přichystáno a seřízeno v pondělí. Za seřízení vlastní výstroje zodpovídají rodiče.

 Dítě oblékejte tak, aby odjíždělo ze školy v lyžařském oblečení přizpůsobenému aktuálnímu počasí (zimní bunda, zimní kalhoty, termoprádlo, mikina, nepromokavé rukavice, teplé ponožky, kukla nebo tenká čepice pod helmu). Vše prosím řádně podepište.

 Děti budou mít  na místě k dispozici teplý čaj. V polovině výuky proběhne přestávka na svačinu. Děti ji budou mít v batůžku a v podepsané igelitce nebo jídelním boxu. Chcete-li jim dát vlastní pití, je to možné.

 Výuka lyžování u nás probíhá v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem, a to ve skupinách, do kterých budou děti zařazeny dle jejich dovedností a věku. Výuka pokračuje na veřejné sjezdovce ve chvíli, kdy děti umí bezpečně zastavit a zatočit v pluhu. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude podle možností přeřazeno do vyšší skupiny.

Děti, které budou v družině ráno, vyzvedneme a odvedeme k autobusu. Budou si ale muset své věci na lyžování odnést sami. Stejně tak v pátek, kdy budeme končit lyžařský výcvik, tak si budou muset děti, které mají své vybavení , donést věci ke škole nebo k družině, pokud je nikdo nebude čekat u autobusu. Děkuji za pochopení

 

Renáta Drozdková