III. ročník FESTIVALU BEZPEČNOSTI 2019

20.05.2019 10:30

Ve čtvrtek 30. května 2019 se v areálu VŠB – Technické univerzity Ostrava uskuteční III. ročník  FESTIVALU BEZPEČNOSTI 2019 . Tento Festival je určen nejen pro dospělé návštěvníky, ale podstatnou částí svého programu v dopoledních hodinách věnuje zejména dětem a mládeži základních škol.

Pro děti jsou připraveny ve stáncích účastníků různé kvízy, znalostní a pohybové soutěže na téma bezpečnosti a zdraví. K dispozici bude také laser game, podobná paintballu.

Rovněž jsou připraveny soutěžní disciplíny pro soutěžní družstva dětí ze základních škol. Dobrovolní hasiči přichystali soutěž ve zdolávání požáru, další stanoviště pro branný závod přichystá Armáda ČR, Městská policie Ostrava zajišťuje laserovou střelnici, kde samozřejmě vyhraje družstvo, které nastřílí nejvíc bodů. Do přípravy soutěží se zapojují také Fakulta stavební VŠB-TUO a Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO. U jejich stanovišť si žáci prověří manuální zručnost a týmovou práci při stavbě tunelu či mostu a určitě se dobře pobaví při prolézání laserového bludiště. Spolu s firmou NAM system budou pro změnu vyhledávat zadané cíle v terénu pomocí GPS aplikace. Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích pro děti z prvních a druhých stupňů základních škol – celkem ve 12 družstvech po pěti žácích. Na své si přijdou však i žáci, kteří do soutěžních družstev vybráni nebudou – u každého stánku mají možnost se zapojit, poučit se a obdržet i nějakou drobnou odměnu.

Začátek akce je plánován na 9,00 hod., vyhlášení výsledků soutěží proběhne v 11,30 hod. Festival pak pokračuje až do 17,00 hodin.