Hurá na Hukvaldy

08.06.2017 11:49

V úterý 6. 6. 2017 vyjely třídy 2. A, 2. B a 4. B vstříc poznávání hradu Hukvaldy. Cesta utíkala
v pohodě, ale po výstupu z autobusu nás čekala trasa přímo nahoru lesem až k hradu. Prohlídli jsme si všechna zákoutí této zříceniny, včetně sklepu. Na druhém nádvoří jsme se nasvačili a čekal na nás nádherný výhled. Nesmělo chybět koupení suvenýrů a sladkostí a šli jsme směrem dolů, tentokrát po asfaltové cestě, podél které byly nádherně složité kořeny vzrostlých stromů. Sešli jsme až k soše Lišky Bystroušky. Poté, co si ji skoro všichni pohladili, jsme šli do mini zoo Tropic, která je v domě jednoho z místních obyvatel. Viděli jsme mimo jiné pumu, které bylo horko a dusno, stejně jako nám. Pak už jen sejít kolem dřevěné sochy hudebního skladatele Leoše Janáčka a nastoupit do autobusu a kolem 14 hodiny jsme byli zpět u školy. Sluníčko nám svítilo celou dobu, tak jsme si užili supr výlet a den bez domácích úkolů.

Hana Durčáková, Lucie Kolačková, Radka Mikovská, Martina Ryšková

Fotografie z akce Hurá na Hukvaldy: https://mchal7.rajce.idnes.cz/Hukvaldy060617/