Hledej pramen vody

08.06.2017 09:15

My, letošní čtvrťáci jsme se zapojili do projektu „Hledej pramen vody“, který odstartoval v březnu. Projekt se skládal z několika bloků, kde jsme postupně plnili zadané úkoly. Hledali jsme informace a prováděli ve škole výzkum, kolik dětí pije vodu z kohoutku a kolik dává přednost vodě balené. Také jsme procházeli supermarkety a zjišťovali, kolik balená voda stojí. Informace jsme postupně zpracovávali a „voda“ se stala součástí vyučování, např. v matematice jsme vytvářeli grafy, počítali o kolik je voda balená dražší než voda z kohoutku, v angličtině jsme se seznámili se slovní zásobou týkající se koloběhu vody v přírodě, v přírodovědě jsme se zase bavili o ekologii a ochraně vody. Mnoho překvapujících informací jsme také nalezli na internetu. Když začalo hezké počasí, vyrazili jsme na pozorování do přírody. Celý projekt vyvrcholil 2. 6. Kdy jsme vyrazili na Slezskoostravský hrad, kde jsme se zúčastnili velkého finále. Sice jsme se neumístili na předních příčkách, ale měli jsme možnost zúčastnit se pestrého doprovodného programu, plnili jsme úkoly, viděli jsme oddíl jízdní policie, vyzkoušeli si masáž srdce na figuríně, no, bylo toho spoustu. Nakonec jsme ještě dostali od společnosti OVAK hezké dárky.

Teď již víme, že voda z kohoutku je velmi kvalitní a zdravá a tím, že ji pijeme, také šetříme přírodu, protože plastové lahve, ve kterých se balená voda prodává, vytváří množství odpadu, který se draze recykluje nebo leží na skládkách.

Děti ze  4.A a 4.B

Fotografie z akce hledej pramen vody: https://mchal7.rajce.idnes.cz/4.A_projekt_Hledej_pramen_vody