Francouz mezi námi

14.05.2015 11:55

13. 5. 2015 mezi nás zavítal anglicky mluvící francouzský student VŠB jménem Younes. Nejen on, ale i „kolegyně“ se kterými mezi nás přišel, si pro nás připravili spoustu aktivit.

Younes měl původně přijít před devátou, ale protože na koleji „vytopil koupelnu“, dostavil se až kolem hodiny desáté. Před jeho příchodem jsme pracovali s tablety, s jejichž pomocí jsme vyhledávali informace o zadaných tématech týkajících se Francie – příroda, slavné osobnosti a Paříž. Vše jsme krátce odprezentovali v anglickém jazyce takzvaně „nanečisto“ a následně jsme se předvedli Younesovi a ohromili ho výbornými znalostmi.

Následně se představil i on a vyprávěl nám o své rodné zemi – Francii, součástí jeho prezentace byla spousta her a aktivit.

První hra, kterou jsme si zahráli, fungovala na principu pouštění / zastavování hudby, tančení kolem židlí a jejich ubírání. Postupně jsme vypadávali a každý, kdo vypadl, musel říci něco o sobě (stále jsme komunikovali v angličtině).

Po této hře nás Younes všechny mile překvapil -  ze svých tašek vyčaroval talíře, džusy, bonbóny, nutelu a crepes = francouzské palačinky. Na rozdíl od našich palačinek byly tenčí a skládali se jiným způsobem (do trojúhelníku) - „opravdu byly vynikající“.

Po gurmánské svačince jsme pokračovali v Younesově prezentaci. Představil nám několik základních francouzských frází, které jsme si ihned sami vyzkoušeli.

Další hra byla ve stylu „Activity“ kreslili jsme a hádali francouzská slova.

Nakonec jsme společně vymysleli anglicko-francouzský pozdrav pro žáky z bývalé Younesovy základní školy ve Francii. Věříme, že se dětem bude líbit a my navážeme s touto školou kontakt.

Byl to další krásný den, kdy jsme si mohli procvičit naši anglickou mluvu a ověřit si v praxi, že se domluvíme s jakýmkoliv cizincem.

 

                                                                                                   Jan Kij, žák 9. A

Fotogalerie: Francouz mezi námi