Florbalový úspěch na Mistrovství republiky v Plzni

24.03.2014 11:17

Polovina března byla ve znamení  republikového finále ŠSK ve florbalu  chlapců a dívek v Plzni.Tak jako před 2 lety v Brně,tak na něm nechyběl ani náš bronzový medailový tým.Druzí  vicemistři z Brna 2012 měli letos v postupových kolech dva krizové okamžiky.

Nejprve byli v krajském finále minutu a půl před vyřazením Opavou,když se trefil O.Chvěja.Dalším problémovým okamžikem byl v kvalifikaci na MR těžký souboj s hokejisty Zlína.Po překvapivé prohře se ZŠ Žulová museli hoši tohoto soupeře zdolat hned o 2 branky.Po fantastickém výkonu se jim to podařilo a mohli se radovat,tak jako před 2 lety z postupu mezi nejlepších 6 ŠSK v celé ČR.

Těžký los ve skupině nám přisoudil pozdějšího vítěze a suveréna turnaje ZŠ Litomyšl a silný tým gym.Opatov Praha.Po porážkách 2:5 a 1:4 i když jsme si v obou zápasech vytvořili minimálně stejné množství  šancí jako soupeř jsme se utkali v zápase o 5.místo s domácími.V tomto boji jsme po celkem jednoznačném  výkonu zdolali pořádající ZŠ Plzeň přesvědčivě 7:4 a zajistili si výborné 5.místo.Toto umístění  je o toto cennější,že jsme v průběhu předešlých vyřazovacích bojů přišli o dva z klíčových hráčů.Nejprve to byl po přestupu na jinou školu M. Sládek a pak ze zdravotních důvodů i D. Granečný.

O tento vyjímečný úspěch se pod vedením p.Mgr. Plaskury a Sirého postarala parta velmi talentovaných kluků,na který se bude jen velmi těžko navazovat.

Zde jsou jejich jména :Janoš,Kovář,Chvěja,Kubík,Kulig,Matějček,Kusyn,Semerád,Čáp,Majkut,,Řezníček

a v předcházejících kolech taky zmiňovaný Sládek,Granečný,Holec,Murin.Všem těmto hochům patří velká gratulace a dík za vynikající  reprezentaci a propagaci školy.

                                                                                                         

Mgr. Milan Sirý

Pamětní list