Dopoledne na bruslích

06.03.2013 08:40

O  tom, že se na „Šoupalce“ nehraje jen fotbal, svědčí různorodé sportovní aktivity, které si někteří žáci naší školy nedávno vyzkoušeli. Minulý týden to byly lyže, které k zimě neodlučitelně patří a tento týden to byly brusle, které uzavřou zimní sporty pro tento rok. Kolem deváté hodiny kluci a holky ze čtvrté třídy s p.uč. Drozdkovou a kluci z deváté třídy  s p. zástupcem Milanem Sirým dorazili na ledovou plochu na Sareze v Porubě.

Většina sportovců měla své „bruslící nářadíčko“ uloženo pěkně v taškách a batozích, ostatní si brusle vypůjčili v půjčovně. S úderem deváté hodiny se začal led pomalu plnit, protože někteří opozdilci nezvládali zavazování a utahování bruslí. Nakonec se všechno zvládlo a na ledě bylo plno. Kluci hráli hokej, holky zkoušely první nesmělé krasobruslařské pohyby. V závěru se všichni tak nějak prolnuli dohromady a společně si vyzkoušeli  jízdu v řadách, podjíždění a jiné cviky.

Konec tu byl „raz dva“ a už zase všichni seděli na lavičkách a přezouvali se. K duhu přišly i svačinky, na kterých si nejeden bruslař pochutnal. Myslím si, že tato akce opět patřila ke zdařilým, kluci a holky se při ní vyřádili a pobavili a nebyla to jen čárka do statistických výkazů.

Mgr. Renáta Drozdková

Fotogalerie: Dopoledne na bruslích