14.02.2018 08:03

Den s rodilým mluvčím

V pondělí 12. 2. 2018 zažili deváťáci a osmáci den s německým rodilým mluvčím Erdincem Senlugem. Den to byl pro ně jistě náročný, neboť se německy učí jen rok, někteří dokonce méně, ale i tak zvládli panu lektorovi více méně porozumět. S vlastním mluvením měli žáci větší problém, jednak je brzdila menší slovní zásoba, jednak ostych nahlas něco vyslovit v cizím jazyce, přitom se nebylo čeho bát, nikdo je nezkoušel, nikdo se jim nesmál. Věříme, že do příštího setkání se jim rozváže jazyk, vždyť mluvit cizí řečí se přece nenaučíme mlčením!

Fotogalerie: https://mchal7.rajce.idnes.cz/Den_s_rodilym_mluvcim/

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou