25.11.2016 17:24

DEN FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

Ve čtvrtek 24.11.2016 se žáci 9.A (Czorniak Matěj, Čápová Tereza, Kaňkovská Tereza, Platzek Robert, Sokol Marek a Španihelová Adéla) zúčastnili soutěže v deskové hře Finanční svoboda, kterou organizovala  Obchodní akademii v Karasově ulici v Mariánských Horách, a to v rámci Dne finanční gramotnosti.

Soutěž byla určena pro dvojice žáků, kteří spolupracovali a rozhodovali o financích tak, aby splnili předem stanovené cíle. Ve hře se žáci starali o peníze mladé české rodiny. Úkolem soutěžících bylo v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má a dostat ji „za vodu“ – dosáhnout finanční nezávislosti.

Přesto, že se naši žáci neumístili na předních místech, mohli si ve hře, která simuluje realitu, vyzkoušet používání běžných produktů z finančního trhu (stavební spoření, hypotéka). Čelili stejným situacím jako v životě – např. zvýšení daní, ztráta zaměstnání, propady na burze atd.

V přestávce si mohli dále zasoutěžit s Českou spořitelnou a získat za správné odpovědi malé dárky.

—————

Zpět


Fotogalerie: DEN FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

/album/fotogalerie-den-financni-gramotnosti/a333-jpg/

—————

/album/fotogalerie-den-financni-gramotnosti/a3333-jpg/

—————

/album/fotogalerie-den-financni-gramotnosti/a33333-jpg/

——————————


Kontakt

Základní škola,
Ostrava-Poruba, 

J. Šoupala 1609, příspěvková organizace

Jana Šoupala 1609/6, Poruba
708 00  Ostrava

IČO: 70984751


ID datové schránky my9mqua

Kontakty

Facebook

Facebook školy

ZŠ J.Šoupala

Facebook Bookšou

   Bookšou