Další úspěch ZŠ J. Šoupala na finále Mc Donalds Cupu v Teplicích a fotogalerie

01.06.2012 09:01

Ve dnech 28.5. - 29.5.2012 se konal finálový turnaj Mc Donald´s Cupu pod názvem Svátek fotbalu v Teplicích. Byli jsme jednou ze šesti škol, která měla zastoupení v obou kategoriích.

V kategorii A (1. - 3. třída) i v kategorii B (4. - 5. třída) startovalo vždy 16 nejlepších škol z celé republiky. Velkým zážitkem pro všechny kluky i trenéry byla účast patrona tohoto ročníku a letošního vítěze Ligy mistrů Petra Čecha, který se vyfotil se všemi zúčastněnými mužstvy.

Zápasy probíhaly vždy ve čtyřech skupinách a dvě nejlepší družstva postupovala do čtvrtfinále. Našim klukům se dařilo se střídavými úspěchy. V kategorii A jsme měli trochu smůlu na vylosování, neboť jsme ve skupině narazili na oba pozdější finalisty z Brna a Liberce, přičemž s Libercem jsme hráli téměř celý zápas vyrovnanou partii a rozhodující branky jsme inkasovali až v závěru zápasu. Porazili jsme Teplice a hráli pak ve skupině o 9. - 16. místo, kde jsme dva zápasy vyhráli v penaltovém rozstřelu a zápas o 9. místo v tomto rozstřelu prohráli.

Ve starší kategorii B jsme byli daleko úspěšnější. Naši hráči porazili ve skupině Sokolov, kluky ze Slavie a z Hradce Králové. Ve čtvrtfinále jsme sehráli napínavé utkání s Mostem a vyhráli po penaltovém rozstřelu. V semifinále nás čekali kluci ze ZŠ Davle a bohužel jsme prohráli, přestože jsme měli v úvodu zápasu obrovské šance, které jsme neuvěřitelně zahodili. V zápase o 3. místo jsme narazili na loňského vítěze z Plzně. Bylo to vyrovnané utkání, které se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Při penaltách zazářil náš brankář Ondra Škuta, který zneškodnil tři pokutové kopy a výrazně se tak zasloužil o bronzové medaile.

Kompletní výsledková listina  vysledky-Svatku fotbalu.2012.pdf (375,4 kB)

Po loňském 4. místě v kategorii B jsme letos přivezli medailové umístění, ale je třeba říct, že jsme mohli být letos ještě úspěšnější, pokud by do naší školy chodili všichni kluci daných ročníků. Zejména v mladší kategorii chyběli stěžejní hráči ročníku 2002. Je to velká škoda, protože mohli také bojovat o medaile. Je potřeba se nad tím zamyslet. Jestliže školy z Brna, Liberce nebo Prostějova ty nejlepší hráče ve svých sportovních školách mají a škola Baníku, která má v republice snad největší tradici, je nemá, je potřeba na tomto problému zapracovat jak ze strany školy, tak ze strany klubu. Věřím, že se to podaří a kluci budou moci růst po stránce sportovní, výchovné i vzdělávací.  

Mgr. Radim Plaskura

 

Fotogalerie: Další úspěch ZŠ J. Šoupala na finále Mc Donalds Cupu v Teplicích