Beseda s nevidomým

23.03.2017 12:54

Ve čtvrtek 23.3. navštívil naši školu nevidomý pan Ladislav Holba, který se svou vodící fenkou přiblížil dětem život hendikepovaných osob. Pan Holba používá bílou hůlku s červenými pruhy, což znamená, že kromě slepoty mu zbývá jen 20% sluchu. Zdravý člověk si nejspíš ani nedovede představit,  jaká úskalí čekají  takto postiženého člověka při pohybu ve městě! A právě v tomto je panu Holbovi skvělou pomocnicí Amy, která bravurně provází pana Holbu na každém kroku. Věděli jste, že cena vodícího psa se pohybuje okolo dvěstěpadesáti tisíc korun? A že takový pejsek "pracuje" pouze do deseti let věku a potom odchází do "důchodu?"  Amy je vzorem poslušnosti, což nám všem předvedla na besedách a věřte, že jich absolvovala během dopoledne čtyři! Děti měly možnost vidět vodícího psa přímo v akci, mohly si ho pohladit a také získat mnoho nových poznatků.  Nikdo z nás například nevěděl, jak správně pomoci slepému člověku přejít cestu. A ještě jednu důležitou věc nám Pan Holba připomněl. A to, že zrak a sluch jsou naše nejcennější smysly, o které musíme dbát a pečovat a jaké štěstí znamená vidět a slyšet svět kolem nás.

Pokud by kdokoli chtěl podpořit zaměstnanost postižených osob, může si během dubna ve škole zakoupit hezké hračky vyrobené v chráněných dílnách.

Mgr. Radana Viertigrochová

Fotogalerie: Beseda s nevidomým