25.06.2013 07:23

Atletická dráha patřila běžcům ze „Šoupalky“ - další úspěch

Dne 13. června 2013 se na stadionu Sareza v Ostravě – Porubě uskutečnila Atletická olympiáda porubské mládeže pro žáky 2. – 5. tříd. Soutěžilo se v běhu na 50 m, v běhu  na 400m, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. V každé kategorii a v každé soutěži mohl reprezentovat školu pouze jeden zástupce.

Naši školu reprezentovalo 31 sportovců. Ráno se na nás hned ze startu usmálo sluníčko a celý den se opravdu vydařil.

Nejdříve se odstartovaly běhy na 400m a my jsme skoro v každé kategorii neměli přemožitele. I další běhy na 50m nám vyšly, z čehož jsme měli všichni velkou radost. Technické disciplíny nás trošku překvapily, ale i tak se nám podařilo nějakou tu medaili získat.

Celkem jsme získali 7 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Děvčata nedosáhla na stupně vítězů, ale to vůbec nevadí. Příští rok budou pilně trénovat a výsledky se určitě dostaví.

Celkové umístění v jednotlivých kategoriích:

Běh na 400m:                                                            Hod kriketovým míčkem:

1. místo – Krupička D.           2. třída                                 3. místo – Votava F.               2.třída

1. místo – Střižík M.              3. třída                                    1. místo – Kostelanský F.      4.třída

1. místo – Figel M.                 4. třída

2. místo – Zálešák                  5. třída

Běh na 50m:                                                              Skok daleký:

1. místo – Kremser J.  2.třída                                   2. místo – Galia A.                 2.třída

1. místo – Rakovcij    4.třída                                     2. místo – Souček M.             3.třída

1. místo – Dostál R.   5.třída                                     2. místo Menšík D.                 5.třída

Všem vítězům blahopřejeme!!!

Mgr. Renáta Drozdková