Aktuality ze školní družiny

04.10.2017 07:38

Měsíc září byl v družině pestrý


Jelikož družina je druhé místo, kde děti tráví nejvíce času, snažíme se jim tyto chvíle zpříjemnit, ať jsou u nás šťastné a odnášejí si samé pozitivní zážitky. V měsíci záři některé děti měly možnost navštívit výstavu dinosaurů v nákupním centru Futurum. Dětem se tam velmi líbilo. V následujících dnech, kdy nám ještě přálo počasí a po dlouhých deštivých dnech mohli konečně všichni do parku, soutěžila všechna oddělení z družiny o nejkrásnější obrázek namalovaný na chodníku na téma „Moje oblíbená hračka.“  Na prvních místech se umístili: 1 místo:  Marek Pumprla 4.A,  2. místo:  Jan Buroň 3.A, Šimon Košař 2.A a Matyáš Krupička 2.A, 3. místo Zuzana Klichová 4.A,  Tomáš Bolek 1.B, Ondřej Sluka 1.A.

Všem se obrázky velmi povedly. V době, kdy byly deštivé dny, si děti zasoutěžily se stavebnicí z dřívek. Soutěžilo se o to, kdo postaví nejvyšší a nejzajímavější stavbu.

 

Co nás čeká v dalších měsících?

V průběhu měsíce října budou děti vyrábět Dýňáky a Draky z různých druhů materiálu, jako jsou víčka, papíry aj. Nejlepší soutěžící bude oceněn sladkou odměnou. V tomto měsíci také začínají kroužky, které jsou v rámci družiny pod vedením našich vychovatelek. V úterý se děti můžou těšit na výtvarný kroužek, který povede paní vychovatelka Wyrwolová. Ve čtvrtky odstartuje oblíbená gymnastika pod vedením paní vychovatelky Olšarové. Pravidelně každou středu budou děti docházet do sportovního centra FEM, kde se budou se zkušenou lektorkou učit zdravým a prospěšným cvikům pro jejich tělo. Rovněž, jakož tomu bylo i v minulém školním roce, budou vybrané děti docházet na lukostřelbu do základní školy Marie Majerové.

fotogalerie